pamper your mitts with these eight homemade hand treatments hero

Saules gaisma un roku āda: lietas, kas jums jāzina

Cik bieži jūs izejat saulē ar aizsargātu seju un ar SPF neaizsargātām rokām? Visai bieži, vai ne? Tomēr neaizmirstiet, ka jūsu rokas tiek pakļautas tādai pašai vides faktoru iedarbībai kā jūsu seja, un tām ir nepieciešama tikpat liela kopšana, mīlestība un rūpes, lai tās izskatītos jaunas un tvirtas.

IETEIKUMS
1

Saules gaismas ietekme uz roku ādu

Ultravioletais starojums kaitē ādai. Tas sastāv no UVA un UVB stariem, nodarot kaitējumu ādai un izraisot pāragru ādas novecošanu. Sliktās ziņas ir šādas: UVB stari (kas izraisa apdegumus) veido tikai 5 % no tā UV starojuma, kas nonāk saskarē ar ādu. Pārējo UV starojumu veido UVA stari; tie paātrina šūnu novecošanu, rada DNS izmaiņas un ir tieši saistīti ar ādas vēzi. Pārmērīgs saules daudzums arī izraisa melanocītu nelīdzsvarotību un kļūst par cēloni melanīna pārprodukcijai, un — tā kā roku āda ir ļoti plāna un trausla — drīz vien ir redzamas sekas: UV stari liek parādīties krunciņām un neglītiem, brūniem plankumiem.
IETEIKUMS
2

Aizsargājiet roku ādu no saules gaismas

Lai arī ko jūs darītu ārā — ēstu pusdienas, gozētos saulītē vai gluži vienkārši brauktu automašīnā ar atvērtu logu — jums ir vienmēr jāuzklāj kāds saules aizsarglīdzeklis uz savām rokām. Ja plānojat pavadīt saulē ilgāku laiku, tad saules aizsarglīdzeklis ir jāizmanto atkārtoti ik pēc pāris stundām tāpat kā sejai. Ja esat pludmalē, neaizmirstiet to izmantot pēc peldes. Ja iespējams, mēģiniet izvairīties no saules laikā, kad tā ir visspēcīgākā: no pusdienlaika līdz plkst. 15.00. Pēc atgriešanās mājās izmantojiet kādu pēc sauļošanās lietojamu līdzekli, kas atjauno un dziļi baro ādu; tā sastāvdaļu sarakstā vajadzētu būt ādu nomierinošajai alvejai, dziedinošajam E vitamīnam un mīkstinošajam lanolīnam.
IETEIKUMS
3

Novērsiet ādas bojājumu

No rītiem un vakaros ieziediet rokas ar kādu bagātīgi mitrinošu līdzekli vai aukstu krējumu. Tas palīdzēs padarīt ādu tvirtāku, izlīdzināt krunciņas un atveseļot sauso ādu. Tādas sastāvdaļas kā C vitamīns un B3 vitamīns var palīdzēt padarīt gaišākus brūnos plankumus. Mitriniet rokas katru reizi pēc mazgāšanas, jo tas atjauno hidrolipīdu slāni. Mūsdienās var iegādāties īpašus roku krēmus, kas paredzēti vienlaicīgai ādas mitrināšanai un aizsargāšanai no saules, tādēļ atrodoties ārpus telpām izmantojiet kādu no šiem krēmiem. Neaizmirstiet arī par saviem nagiem un ienadžiem; iemasējiet tajos nelielu daudzumu krēma, lai neļautu tiem izžūt un kļūt trausliem. Rūpējieties par savām rokām tāpat kā par savu seju, un vēlāk jūsu rokas jums pateiksies!