15, 20, 30, 50 - katrs atradīs sev piemērotāko SPF līmeni!

Lai kur mēs atrastos – pludmalē, pilsētā vai augstu kalnos – nekad nedrīkstam aizmirst mūsu iecienītāko vasaras draugu: saules aizsarglīdzekli. Krēmi, pieniņi, eļļas, izsmidzināmie līdzekļi u.c. Neatkarīgi no tekstūras – svarīgs ir saules aizsarglīdzekļa aizsardzības koeficients!

Kā tieši saules aizsarglīdzekļi iedarbojās?

Saules aizsarglīdzekļi izveido tādu kā plēvīti uz ādas, kas to aizsargā no UVA (kas izraisa ādas novecošanos) un UVB (kas rada saules iedegumu) stariem. Tie satur vairāku veidu filtrus: ķīmiskos filtrus, kas absorbē ultravioleto starojumu un pārvērš to enerģijā un/vai filtrā, kas atstaro saules starus.

Ko nozīmē saules aizsarglīdzekļu koeficienta skaitļi?

SPF (sun protection factor – saules aizsardzības koeficients) attiecas uz UVB un laika periodu, kāds paiet, līdz āda pēc iedarbības kļūst sarkana. Teorētiski, lai āda kļūtu sarkana, ir nepieciešamas 10 minūtes. Šis laiks ir jāreizina ar krēma SPF skaitli. Tādējādi SPF 20 palielina iedarbības laiku 20 reizes, pirms āda kļūst sarkana: 20 x 10 minūtes = 3 stundas 20 minūtes

Kāds SPF man ir jāizvēlas savai ādai?

Lai zinātu, kāds koeficients ir jāizmanto, jums ir jānosaka savas ādas fototips. Tas palīdz noteikt ādas reakciju uz saules gaismu un izvēlēties piemērotu SPF.

  • 1. fototips = gaiša, vasarraibumaina āda, blondi vai sarkani mati. 1. fototipa āda neiedeg un viegli apdeg. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 50+.
  • 2. fototips = gaiša āda, kurai pēc saules iedarbības rodas apsārtums, blondi vai brūni mati. 2. fototipa ādu ir grūti iesauļot, un tā bieži gūst saules apdegumus. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 50, pēc vairāku dienu iedarbības pārejot uz 30.
  • 3. fototips = gaiša āda, blondi vai brūni mati. 3. fototipa āda iedeg lēni un var dažreiz saulē apdegt. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 30
  • 4. fototips = olīvkrāsas āda, ka labi iedeg, brūni vai tumši brūni mati. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 20.
  • 5. fototips = tumša āda, kas ātri iedeg. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 20, pēc tam 15. 6. fototips = melna āda, kas neapdeg. Ieteicamais saules aizsarglīdzeklis: SPF 15. Lai arī kuru saules aizsarglīdzekli jūs izvēlētos, ir svarīgi to uzklāt ik pēc 2 stundām un pēc peldes vai slaucīšanās dvielī. Ir vērts lietot līdzekli ar augstāku SPF uz sejas un kakla, kur āda ir daudz jutīgāka.
Izlaist slīdnis: Full Range

Pilnveidojiet savu pieredzi

Parūpējieties par savu jauno izskatu vēl vairāk: