Kad ķīmija atjauno dabu mūsu ādas kopšanas līdzekļos

Kad vienā teikumā dzirdam vārdus  "ķīmija" un  "kosmētika", mēs domājam, ka vienīgā saikne slēpjas mūsu iecienītāko ādas kopšanas līdzekļu etiķešu atšifrējumā. Nekādā gadījumā! Ķīmija nav ienaidnieks: skatāmies, kāpēc

IETEIKUMS
1

Ķīmija: glābjot dabu

Neatkarīgi no tā, vai tas ir krēms, želeja, emulsija vai eļļa, visiem kosmētikas līdzekļiem ir viena un tā pati pamata struktūra: viena vai vairākas aktīvās sastāvdaļas, kas nodrošina produkta iedarbību, palīgviela, kas pārnēsā šīs sastāvdaļas, un piedevas produkta aromātam, saglabāšanai un putošanai un tā pH līmeņa stabilizēšanai. Šīs dažādās sastāvdaļas var būt augu valsts, dzīvnieku valsts, minerāļu izcelsmes vai pat būt sintētiskas. Tomēr, kā mēs visi zinām, dabas resursi nav bezgalīgi. Ķīmija dodas palīgā, lai pasargātu dabas resursus un izglābtu kosmētikas nozari! Ķīmija galīgi nav negatīvais varonis šajā stāstā: tā aizstāj dabiskās sastāvdaļas, pavairojot šīs dabā atrodamās molekulas, vai nu izmantojot ķīmisko sintēzi vai biotehnoloģiju. Bet tas nav viss: ķīmija arī dodas palīgā kā daļa no mūsu kosmētikas līdzekļiem, kad mūsu ķermenis vairs nevar saražot pietiekamu daudzumu noteiktu molekulu, piemēram, kolagēnu vai hialuronskābi.
IETEIKUMS
2

Ķīmija mūsu ādas kopšanas līdzekļos

Retinols, parabēni, peptīdi utt. Visas šīs sastāvdaļas, kas veido mūsu kosmētiskos līdzekļus, nāk no ķīmijas. Tās atrodamas mūsu vannas istabās un rokas somiņās, bet, lūk, tās, kas atrodas uz augstākā pjedestāla: - hialuronskābe: šī supermitrinošā stastāvdaļa ir dabiski atrodama epidermā, bet tās koncentrācija pēc 20 gadu vecuma samazinās. Tās elementu maisījums jums palīdz atgūt mitrinātu, elastīgu sejas ādu. - Proksilāns: tas ir cukura ekstrakts no dižskabārža koksnes, kas stimulē kolagēna sintēzi stingrākai, līdzenākai epidermai.- Q10: tas dabiski atrodams visās mūsu ādas šūnās, bet tā daudzums ar gadiem samazinās. Pievienojot kosmētikas līdzekļiem Q10, tas novērš krunciņas.- Fibroksils: šī aktīvā sastāvdaļa nāk no zaļās ķīmijas un var stimulēt fibroblastu izstiepšanos, kas atbildīga par kolagēna un elastīna sintēzi.- Keramīds R: tas ir sintētisks keramīds, kas var stiprināt kapilāru šķiedru un aizsargāt un izlīdzināt matu folikulus.