C vitamīna labumi ādai: ēdiet dārzeņus, lai iegūtu starojumu

Ir grūti iztēloties visas labās lietas, ko mūsu labā var izdarīt C vitamīns. Būdams slavens ar savām pretnoguruma un pretsaaukstēšanās īpašībām, šo vitamīnu nedrīkst aizmirst ziemā; tas piedāvā virkni labumu mūsu ikdienas dzīvē un var būt ļoti nozīmīgs mūsu ādas veselībā. Lūk, kāpēc.

IETEIKUMS
1

C vitamīns starojošai ādai

Izskatāties nogurusi ar blāvu ādu? Ķerieties pie C vitamīna! Tas atrodams bagātīgā apjomā daudzos augļos un dārzeņos (kāposti, citrusaugļi, spināti, brokoļi, pipari;), bet to arvien biežāk var atrast arī ikdienas kosmētikas līdzekļos, bieži atvasinājumu veidā (L-askorbīnskābe un citi) ādai sniegto labumu dēļ. Askorbīnskābe, kas ir otrs C vitamīna nosaukums, ir galvenā sastāvdaļa ādas mirdzumam: tas detoksificē audus, pamodina epidermu, to stimulējot, un uzlabo jūsu poru izskatu. Jūsu ādas tonis kļūst gaišāks un jūs atgūstat savu starojumu. Smēķētājiem vai stresam pakļautajiem arī nevajag atturēties!
IETEIKUMS
2

C vitamīns jaunāka izskata ādai

Otrs ādas ieguvums no C vitamīna ir tā spēcīgā antioksidanta iedarbība, kas neitralizē brīvos radikāļus, pārveidojot tos ādai nekaitīgos savienojumos. Ņemot vērā, ka šie brīvie radikāļi ir atbildīgi par priekšlaicīgu ādas novecošanos, priekšplānā izvirzās viens no C vitamīna galvenajiem labumiem: tas ir īstais ierocis pret grumbiņām! Askorbīnskābes savelkošā iedarbība palielina kolagēna ražošanu, lai piešķirtu ādai blīvu, tvirtu izskatu.
IETEIKUMS
3

C vitamīns aizsargā un atjauno

C vitamīna kā antioksidanta nozīme jauneklīgas ādas izskata paildzināšanā ir labi zināma. Bet, vai jūs zinājāt, ka šīs pašas antioksidanta īpašības nozīmē, ka C vitamīns pasargā ādas šūnas no saules radītā kaitējuma? C vitamīns stiprina ādas dabisko aizsargbarjeru, tādējādi palielinot tās izturību. Tikmēr, regulējot melanocītu aktivitāti, kas ir atbildīgi par ādas pigmentāciju, piemēram, tumšajiem pleķiem, C vitamīns var atjaunot saules iedarbības bojātu ādu.