the skincare routine you need in your life post baby hero

A vitamīns — mūsu ādas personīgais miesassargs

Mēs visi zinām, ka A vitamīns mums palīdz labāk redzēt tumsā. Tomēr mēs varam arī nezināt, ka tam ir svarīga loma arī saistībā ar mūsu ādu. Aplūkosim šo universālo vitamīnu mazliet tuvāk.

IETEIKUMS
1

A vitamīns zem mikroskopa

Par A vitamīnu tiek saukta grupa ar vielām, kurām ir līdzīga uzbūve un raksturlielumi, un viena no vislabāk zināmajām šīs grupas vielām ir retinols. A vitamīns palīdz mūsu imūnsistēmai pareizi darboties, redzēt vājā apgaismojumā un saglabāt ādu veselu. A vitamīnam ir divas formas. Pats A vitamīns ir piena produktos, olās, zivju aknās un gaļā. Tā otra forma ir beta-karotīns, molekula, ko organisms pārvērš par A vitamīnu. To sauc arī par A provitamīnu, un tas ir galvenokārt augļos un dārzeņos, it īpaši burkānos, tomātos, aprikozēs, spinātos, lauka salātos un piparos.
 
IETEIKUMS
2

A vitamīna novecošanu aizkavējošā iedarbība

Retinols, tāpat kā C vitamīns un hialuronskābe, ir efektīvs pretgrumbu līdzeklis, kas samazina arī ādas noslīdēšanu. A vitamīns iedarbojas uz ādas virsmu kā eksfoliators, padarot ādu gan gludāku, gan svaigāku. Tas iedarbojas arī dziļākajā līmenī, stimulējot elastīna ražošanu un kolagēna sintēzi, un šīs vielas, savukārt, funkcionē kā ādas iekšējās uzbūves "sastatnes", padarot ādu tvirtāku un stingrāku no iekšpuses. Līdz ar to tas veicina ādas šūnu vairošanos. Tas arī normalizē asins plūsmu, tādēļ efektīvi palīdz ārstēt tādas ādas problēmas kā rozācija. A vitamīns ārkārtīgi labi spēj līdzsvarot šūnu funkcionēšanu, liekot tām darboties kā daudz jaunākām, un līdz ar to veicinot jauneklīgāku ādas izskatu.
 
IETEIKUMS
3

A vitamīna novecošanu aizkavējošā iedarbība

Ne viss beta-karotīns organismā tiek pārvērsts par A vitamīnu, un tā atlikusī daļa ir efektīvs antioksidants, kas palielina ādas toleranci pret saules gaismu un cīnās ar oksidatīvo stresu, ko rada brīvie radikāļi, kuri paātrina ādas novecošanu. Tieši tādēļ tas ir bieži iekļauts pirms sauļošanās ieteicamajos uztura bagātinātājos. A vitamīns arī palīdz regulēt melanocītu, ādas epidermas apakšējā slānī esošo melanīnu radošo šūnu, ražošanu. Tas palīdz samazināt krāsas intensitāti arī jebkuriem brūnajiem ādas plankumiem, kas rodas novecojot.