PIESAKIETIES,
LAI SAŅEMTU

  • skaistumkopšanas jaunumus,
  • ekskluzīvus piedāvājumus,
  • ieteikumus savam vecumam,
  • dzimšanas dienas pārsteigumus

Kā izvēlēties to matu krāsas toni, kas vislabāk piestāv tavai sejas krāsai?

Vienkāršākais veids, kā mainīt kaut ko savā izskatā, ir nokrāsot matus citā tonī. Piemērotāko matu krāsu izvēlēties nav viegli, nepietiek tikai ar tīkama toņa izvēli. Jāņem vērā arī virkne citu faktoru. Pirms galīgās izvēles nesteidzīgi un rūpīgi nosaki savu dabīgo matu un acu krāsu, kā arī ādas toni. Pajautā sev, vai vēlies būtiskas pārmaiņas vai vienkārši gribi atsvaidzināt savu izskatu. Turpinājumā atradīsi dažus padomus, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko matu krāsu.

1.    Ieskaties spogulī un nosaki savu ādas toni. Ja Tev ir olīvkrāsas āda, tad piemērotākie būs tumšie matu toņi. Nekad nevajadzētu krāsot matus gaišākus par savu ādas toni. Tas izskatās nedabīgi. Ja Tev ir sārta āda, izvairies no sarkaniem vai zeltaini blondiem toņiem. Šādā gadījumā izvēlies pelēkos toņus, lai padarītu savu ādas krāsu neitrālāku. Gaišai ādai piestāv gandrīz jebkura matu krāsa, jo īpaši gaiši sarkanie, vēsi blondie un tumši/gaiši brūnie toņi, tomēr, ja Tava āda ir ļoti gaiša, nekrāso matus melnus vai ļoti tumšus, jo tādējādi izskatīsies vēl bālāka nekā parasti. Ja Tavai ādai ir dzeltenīga nokrāsa, tad izvairies no dzeltenajiem, zeltītajiem vai oranžajiem toņiem. Tev piestāvēs piesātināti sarkanie un vēsi tumši brūnie toņi.
2.    Kādas krāsas apģērbs Tev piestāv vislabāk? Ja Tev lieliski izskatās sarkanas, oranžas, zeltaini dzeltenas, olīvu zaļas vai brūni sarkanas krāsas apģērbs, piemērotākie būs siltie matu toņi, piemēram, zeltaini blonds, zeltaini brūns, sārti blonds un kastaņbrūns. Ja labi izskaties zilgani sarkanā, fuksijas krāsas, melnā, karaliski zilā vai meža zaļā apģērbā, Tev piestāvēs vēsie toņi, piemēram, platīna, pelēkblonds, pelēkbrūns, purpursarkans un izteikti melns. Ja Tev piestāv sarkanas, violetas, melni pelēkas, zilas vai zaļganzilas drēbes, piemērotākie būs neitrālie toņi, piemēram, smilšu blonds, bēši blonds, šokolādes brūns un sarkanbrūns.
3.    Kāda veida rotaslietas Tev piestāv? Tas noteiks, vai piederi pie vēsā, neitrālā vai siltā tipa. Ja labāk piestāv sudraba rotas, Tev ir vēss ādas tonis, ja zelta rotas, Tev ir silts ādas tonis, ja piestāv gan sudraba, gan zelta rotas, Tavs ādas tonis ir neitrāls.
4.    Kādā krāsā Tev ir acis? Matu krāsas ar siltajiem toņiem, piemēram, sarkaniem, zeltainiem un kastaņbrūniem, vislabāk piestāv cilvēkiem ar siltu ādas toni un zilām, zaļām vai gaišbrūnām acīm. Tas tāpēc, ka šīm acu krāsām ir dzeltens pamata tonis. Gaiši zeltaini vai pelēki matu krāsu toņi pieder pie vēsajiem, tāpēc vislabāk piestāvēs cilvēkiem ar gaišu ādu un zilām vai pelēkām acīm. Šo acu krāsu pamatā ir zilais, nevis dzeltenais vai brūnais tonis. Tomēr dažiem cilvēkiem ar vēsu ādas toni ir silts acu tonis un otrādi, tāpēc labākā izvēle būtu neitrāla matu krāsa.

KĀ IZPRAST KRĀSU TOŅU VALODU?

Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, pērkot matu krāsu, ir izprast, tieši kuru toni izvēlēties un kādu rezultātu sagaidīt. Lūk, galvenie noteikumi, kas palīdzēs noteikt vai tonis sniegs vēlamo rezultātu.

1.    Kā lasīt krāsu toņu kodus? Dažādi zīmoli izmanto atšķirīgus kodus, bet lielākā daļa lieto tehniskos krāsu kodus ar trīs cipariem, kas parāda krāsas toni.
Redzot, ka uz matu krāsas iepakojuma norādīts skaitlis 5.43 vai dažos gadījumos 543, pirmais cipars parāda pamatkrāsu, otrais cipars – toni un trešais – mirdzumu.
Pamatkrāsu nozīmes:
1 – melns
2 – ļoti tumši brūns
3 – tumši brūns
4 – brūns
5 – gaiši brūns
6 – tumši blonds
7 – blonds
8 – gaiši blonds
9 – ļoti gaiši blonds
10 – ļoti, ļoti gaiši blonds
Toņu un mirdzumu nozīmes:
1 – pelēks
2 – zils (tumšie toņi)/pērļu (gaišie toņi)
3 – zeltains
4 – vara
5 – sarkanbrūns
6 – sarkans (vidējie, gaišie toņi)/violets (tumšie toņi)

Tātad tonis 5.43 būtu vara-zeltaini gaiši brūns. Šo sistēmu izmanto zīmoli Casting Crème Gloss, Casting Sublime Mousse, RécitalPréférence, Excellence, Color Naturals, Color&Shine, Nutrisse, 100% Colors, Syoss, Perfect Mousse.

2.    Nevar pāriet no vienas matu krāsu galējības otrā. Parastā noturīgā matu krāsa ar amonjaku var padarīt matus gaišākus par trim pamatkrāsas līmeņiem (ja Tev ir tumši blondi mati (6. līmenis), matus izbalināt varēsi līdz ļoti gaiši blondiem (9. līmenim), bet nokrāsot tumšākus par pieciem līmeņiem. Saudzīgāka matu krāsa bez amonjaka padarīs matus gaišākus par diviem līmeņiem un tumšākus par trim līmeņiem. Ja vēlies radikāli mainīt matu krāsu, Tev jālieto balinošais līdzeklis krāsas noņemšanai, kas noņem krāsas pigmentus no matiem un ļauj iegūt vēlamo toni. Tomēr šī ir diezgan kaitīga procedūra, kura nav ieteicama, ja Tavi mati ir bojāti.

3.    Izvēlies toni atbilstoši piemēriem, ko atradīsi uz matu krāsas iepakojuma. Tur redzamā skala parādīs, kādu galarezultātu varēsi sagaidīt no katra krāsu toņi. Neizvēlies matu krāsas toni atbilstoši modeles attēlam kārbiņas priekšpusē. Tavs esošais matu tonis var padarīt galarezultātu atšķirīgu.